Informace

Dodavatelé

Žádný dodavatel

Naše prodejny

Naše prodejny

Broušení Expres, Sekaninova 1021/26, 128 00 Praha 2 - Nusle

Slevy

Aktuálně nejsou žádné zlevněné produkty.

Seznam produktů výrobce KDS

KDS Sedlčany je kvalitní český výrobce nožířských výrobků s dlouholetou tradicí.

KDS Sedlčany


Nožířské výrobní družstvo v Sedlčanech mělo mnoho předchůdců. Přímým předchůdcem však bylo Rebcovo nožířství, vyhlášené mistrovskou kvalitou, v němž před první světovou válkou pracovalo na patnáct zaměstnanců. Kovářský rod Rebců je zaznamenán v místních cechovních knihách již od 18. Století, ale nožířská tradice je v Sedlčanech poprvé písemně doložena již na konci 16.století z dob Jakuba Krčína z Jelčan.


 


Jeden z Rebců, žijící v Dublovicích, pracoval jako zbrojíř v napoleonských válkách a jeho syn, cestovatel a zpěvák, se vyučil nožířem, usadil se v Sedlčanech a po těžkém zranění způsobeném požárem se přestěhoval do Poustkova.  Augustýn Rebec, jeho syn, převzal otcovu výrobu, rozšířil ji a svým nožířským uměním si získal věhlas v širokém okolí. Na tradici svého rodu navázali jeho čtyři synové, kteří stáli u zrodu výroby slavných žiletek "Rebec“.


 


27. prosince 1950 se o 13. hodině ve zdejší restauraci "U Karla IV." sešla ustavující valná hromada 27 zakládajících členů Oblastního lidového kovodružstva. Základem družstva se staly firmy Vilém Rebec, výroba nožů v Sedlčanech, a Vladimír Říha, nožířství Benešov, jejichž výrobní programy a zásoby materiálu družstvo převzalo. Tak vzniklo k 1. 1. 1951 KDS.


 


Družstvo rychle vytvářelo a upravovalo výrobní program, takže mělo v roce 1958 již 400 zaměstnanců a vyrábělo 100 milionů kusů holicích čepelek a podnik opouštělo 120 typů výrobků. Z důvodu úbytku kvalifikovaných nožířů vzniklo v KDS odborné učiliště pro 170 žáků.


Po dvaceti letech své existence firma zaměstnávala již 570 pracovníků a původní výroba nožů stoupla stonásobně na celé dva miliony kusů a družstvo se nebývale rozvíjelo. V té době již mělo sedlčanské družstvo vlastní síť prodejen a zásobovalo domácí trh z 80 % kuchyňskými noži a téměř ze sta procent ostatním nožířským zbožím.


 


 


Sedlčanské nožířství dnes reprezentuje již tradiční společnost známá v České republice i v mnoha evropských a světových zemích pod značkou KDS.


 

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 24 z 24 položek
Zobrazeno 1 – 24 z 24 položek